KPMG Eesti ehitab aktiivselt partnersuhteid ja koostöövõrgustikke Põhjamaade suunal

04.02.2022

Äripäeva TOP raadiosaates käisid külas advokaadibüroo KPMG Law juhtivpartner ja vandeadvokaat Karin Kaup ja TOP-is teisele kohale tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg.

Juttu tuleb KPMG tihedast koostööst Põhjamaade suunal ja Soome ning Rootsi kolleegidega. „Kuna paljud meie tänased kliendid tegutsevad samuti nii Põhjamaade kui ka Baltikumi suunal, siis tänu KPMG partnerlusele Soomega on meile hea võimalus teha päris palju koostööprojekte koos soomlastega. Näiteks  värbamisotsuseid saame teha koos, juriidilised ja regulatiivsed otsused on sageli piiriülesed ja Euroopa Liidu õigusel põhinevad. Lisaks Eesti advokaadibüroole on Soome KPMG-s 80 õigusnõustajat, kellega teeme tihedat koostööd ja saame väga edukalt ellu viia ühiseid projekte,“ toob välja Karin Kaup.

Samuti analüüsitakse naaberriikide turgu, tööpõhimõtteid ja tihedat konkurentsiolukorda, arutletakse ka tööturu liikumiste ja arengute teemal advokaadibüroode sektoris. Praegusel tööturul liiguvad inimesed palju tehnoloogiaettevõtetesse ning start-up'desse, kes suudavad tihti pakkuda põnevamaid väljakutseid ja boonuseid. „Samas leiavad mitmed mujale läinud, et advokaadiärisse saab alati tagasi tulla, olles muust sektorist saadud kogemuse võrra rikkamad,“ lausub kokkuvõtvalt Karin Kaup.

Kuula tervet raadiosaadet SIIN.